5 Mayıs 2011 Perşembe

Boğaziçinin cigo içicileri

Komünistler ya da anarşikler falan: OOOOF OF. bunları ne ben yazayım ne siz okuyun. Cigo içicisinden toplumda nefret edilmesini haklı buluyorsam bunlar yüzündendir. Cigo'ya bayılırlar. "Senin steşin benim steşim, benim steşim benim steşim" mantığıyla yaşarlar. Başkasının cigosuna çökmekten başka bir niyetleri yoktur bu yavşakların. Kendi cigolarını kimseyle paylaşmamak için türlü türlü numara çevirir, gerekirse çirkinleşirler. Ancak nedense aynı adamlar, kendilerine her türlü cigo sağlanmasını herhangi bir şekilde kıymetli bulmazlar. Hatta misal, sizden bir komi cigo istediyse ve elinizde olduğunu ikiniz de bildiğiniz halde herifin gözünün içine baka baka "bende de yok" dediyseniz bu normaldir. Hiç sorun olmaz. Asitçi tayfa da bunların aralarında veya çok yakınlarında olduğu için yine geleceğiz bu konulara maalesef.

Bakireler: En sevdiklerim. Bunlar cigoyu ya interrail esnasında ya da work n travel esnasında en fazla bir-iki kere denemiş, ya da çok yaklaşmış ama yanlarındaki arkadaşlarının ne diyeceğini bilmediklerinden deneyememiş üniversitelilerdir. Mahalle baskısının ete kemiğe vurulmuş halidir. Ortamı denk geldiğinde şöyle bir bakarlar, çoğunlukla cigonun kafasını beğenmedikleri gerekçesiyle vazgeçerler ve bir daha görünmezler.

Carpe Diem'ler: Çoğunlukla kızlardan çıkar. La liberta'nın bol bira içilen gecelerinde bir eve cigo içilmek üzere geçiliyorsa o kadroda bunlar vardır. Genellikle kendi bağlantıları ya da steşleri bulunmaz, quallere katılırlar. Sanıldığının aksine, çok miktarda içebilirler ve okul ortamı haricinde de bol bol içmişlerdir. Komilerin özellikle kızları kendilerini Carpe Diem sanar. Maalesef asla olamazlar, çünkü Carpe Diem'ler yine sanılanın aksine kolay kolay kimseye vermezler.

Mezuniyet öncesi inekler: Mezun olmadan önce mutlaka cigo içme isteğindeki insanlardır. Ben de yeni yeni tanıdığımdan bir şey diyemeyeceğim, ancak gördüğüm kadarıyla çoğu cigoyla yüz yüze gelince vazgeçer. Zannedersem ileride sağda solda "bana çoooook uzatıldı da ben içmedim ne ortamlar gördüm oof of neler neler içildi de ben içmedim ohooooo" diye konuşan karılar bunlardan çıkıyordur.

Müzisyenler: Bunlarla geçen sene çok takılma şansım oldu. En piç muhabbetler bu ortamlardan çıkar. Sanılanın aksine müzisyenlerin kız olanları cigo içmezler pek, yani müzisyen cigo ortamı sap ortamı olur. Bol abur-cubur severler, ortamda playlist savaşı gibi olgular çok olduğundan bir çok şey kurala bağlanmıştır. Yalnız geçen sene bu tayfadan önemli bir isim polise patladığı ve davası hala sürdüğü için şu aralar çok fena halde sinmişlerdir. İçen varsa bile tayfa halinde içilmiyor bu sene, herkes en yakın bağlantısıyla içiyor.

Zengin Kızlar: Yine sanılanın aksine, zengin kızlar cigo içerler Boğaziçi'nde. Tanıdığım en düzgün cigo içicisi tayfalardan biridir hatta. Dealer ile çalışmaz, içici bir arkadaşlarını "cigo senden geri kalan tüm masraf bizden" usulü ağırlarlar. Sanılanın aksine bol miktarda, hatta neredeyse Carpe Diem'ler kadar cigo içebilirler. O yüzden steşi kuvvetli götürmekte yarar var.


geçen sene bir perşembe gecesi karar verip cuma gecesi çıktığım hisarüstü evinde, evin diğer sakinlerinden ve kızın manitasından gizli cigo içerdik ev arkadaşım olan cansu ile. o tüm bu stereotiplerin dışındadır. hayatımda beraber cigo içtiğim en iyi insandır. öyle umuyorum ki onla bir gün tekrar hindistan cevizi yiyebiliriz. (hindistan cevizi cigonun üzerine iyi gider. soğuk soğuk.)

7 yorum:

 1. la liberta'ta önce gofret sonra bira dönen bir üçlü gördüm geçen.

  YanıtlaSil
 2. ben gitmiyorum la libertaya gitsem de çok az duruyorum.

  YanıtlaSil
 3. çok iyisin lan çok çok iyi

  YanıtlaSil
 4. ilyas the boogie man22 Ağustos 2011 22:56

  piç, ağır kadıköy anadolululululu.

  YanıtlaSil
 5. sevgili kuku anonimus, benim en sevdiğim yazım bu.

  YanıtlaSil
 6. sevilmeyi hak ediyor 1500.ben bunu okuduğumda üçüncü comment e (ağız kulaklarda sırıtarak) katılmıştım.

  YanıtlaSil
 7. an başşaklı post.

  YanıtlaSil